вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane prędko się niszczą i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий